Jaki lekarz usuwa pieprzyki?

Chciałbym usunąć kilka pieprzyków z szyi, karku i innych miejsc. Kto się tym zajmuje , do kogo się zgłosić? Czy najpierw do dermatologa żeby zobaczył co można usunąć a co nie?
MĘŻCZYZNA, 30 LAT 2 tygodnie temu

Dzień dobry.

Zalecił bym chirurga onkologa do którego nie jest wymagane skierowanie.

Lekarz chirurg onkolog ocenia wielkość i kształt zmiany skórnej, a potem przeprowadza trzyetapowe badanie.

Najpierw oceniany jest ogólny stan zdrowia pacjenta, następnie skóra oglądana jest gołym okiem. Na końcu niepokojąco wyglądające znamiona badane są za pomocą dermatoskopu lub badania wideodermatoskopowego.

Jeśli okaże się, że zmianę należy usunąć chirurg onkolog umówi termin na zabieg.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk