Jaki magnez jest lepszy dla organizmu?

Najlepiej przyswajalnym magnezem jest magnez... Zawarty w wodziemineralnej z magnezem Z owoców czy z suplementów diety?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie . Zależy jaki sytuacji chcę pani przyjmować magnez jeżeli ma być to działanie profilaktyczne spewnością owoce i woda są pochodzenia naturalnego więc także magnez zawarty w nich jest łatwiej przyswajalne przez organizm . W sytuacji gdy w organizmie rzeczywiście brakuje dużej ilości magnezu konieczne jest przyjmowanie magnezu w tabletkach . Nie mniej jednak "naturalny" magnez jest dla organizmu dużo lepszy