Jaki może być najdłuższy odstęp między szczepieniami?

Obowiązkowe szczepienia ochronne. Dziecko dziś kończy 4 miesiące. Jak dotąd miałyśmy tylko jedna wizytę w przychodni szczepienie(hexa, synflorix, rotateq) Wizyta była 4 maja. Kolejna(druga) wizyta jest, zaplanowana na 19 lipca. Czy taki odstęp w czasie jest w porządku? Jest on spowodowany zmiana przychodni i długim przesyłaniem dokumentów (żadna z przychodni nie wiedziała dlaczego jeszcze nie doszły). Teraz pojawia się kolejny problem - brak szczepionek 6w1 hexa w aptekach. Czy jeśli do końca tygodnia nie dostaniemy szczepionki to znów wydlzy się nam odstęp. Zapewne wtedy mała dostanie dodatki, ale nie hexe. Jaki może być najdłuższy odstęp między szczepieniami (6w1 hexa)?

Lek. Anna Waszewska Pediatria

Spokojnie można zaszczepić powyżej 4 tygodni , gorzej jakby nie zachowano minimalnego odstępu . Hexacima jest dostępna , proszę poszukać na ktomalek.pl