Jaki może być powód świądu, opuchnięcia warg sromowych?

Mam 17 lat. Od kilku dni mam opuchnięte wargi sromowe większe, świąd, i lekkie zasinienie warg sromowych mniejszych, do tego biała wydzielina rozciągliwa, na przemian z wydzieliną przeźroczystą równie rozciągliwą.

Spóźnia mi się okres jakieś 6-7 dni, ciążę RACZEJ wykluczam. Co to może być? Czy przez ów świąd, etc. opóźnia mi się okres?

Ps. ciąże wykluczam gdyż wykonałam test ciążowy, wynik negatywny.

17 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Najpewniej cierpisz na grzybicę pochwy i warg sromowych (lub ewentualnie inne zakażenie tych okolic). Polecam artykuł na ten temat. Powinnaś umówić się niezwłocznie na wizytę do ginekologa. Ten zbada Cię, by sprawdzić, czy na pewno cierpisz na tę częstą przypadłość i w razie konieczności przepisze odpowiednią kurację.

Przed wizytą wykonaj jeszcze raz test ciążowy z moczu lub z krwi (badanie poziomu bHCG, można je zrobić w prawie każdej przychodni), jeśli miesiączka nadal nie pojawi się lub będzie bardziej skąpa niż zwykle.

Pozdrawiam serdecznie!