Jaki okres przydatności ma maść Rectogesic?

Witam, mam masc rectogesic zapisana przez lekarza z data do 2019 , na opakowaniu jest napisane zuzyc w ciagu 8 tygodni , masc uzywalem kilka miesiecy temu ale przez krótki okres czy moge uzywac jej nadal??

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli informacja na opakowaniu opisuje czas 8 tygodni po otwarciu jako datę ważności preparatu to kilka miesięcy już raczej powoduje jej nieprzydatność.