Jaki powinien być mój jadłospis?

Witam, mam 12 lat, 158 cm wzrostu i ważę 50 kg. Codziennie staram się uprawiać sport. Fatalnie się czuję w moim ciele, wszędzie jest mnie dużo. Chcę zdrowo schudnąć. Bardzo proszę o tygodniowy jadłospis oraz zestaw ćwiczeń. Z góry dziękuję. Pozdrawiam:)
12 LAT ponad rok temu

Witam,

nie potrzebujesz diety odchudzającej, ponieważ Twoja masa ciała mieści się w normie.
Twój jadłospis powinien odzwierciedlać zasady zawarte w Piramidzie Zdrowego Żywienia.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolację - jako posiłki główne, o większej kaloryczności;
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Nie można zapominać o śniadaniu.

Przykładowe ćwiczenia znajdziesz w serwisie www.abccwiczenia.pl (w materiałach video).

Pozdrawiam