Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaki powinien być poziom cukru u leżącego cukrzyka?

Witam! Od miesiąca opiekuję się swoją teściową, która jest chora na cukrzycę typu 2. Tak bardzo się zaniedbała, że w wieku 76 lat jest osobą już leżącą, niedosłyszącą i niedowidzącą, a choruje od 2002 roku. A wszystko co się teraz z nią dzieje nastąpiło w ciągu miesiąca, mimo że była osobą bardzo energiczną, ale niedbającą ani o dietę, ani niestosującą się do zaleceń lekarza. Ja właściwie nigdy nie miałam styczności w opiece nad taką osobą i teraz kiedy tym się zajmuję, chciałabym prosić o odpowiedź na moje pytanie. Kiedy rano mierzę cukier na czczo, to poziom wynosi w granicach 100-120, a drugi pomiar robię wieczorem po kolacji i poziom cukru waha się w granicach 170 do czasem 205-210. Proszę o odpowiedź. Czy taki poziom cukru w ciągu dnia jest prawidłowy czy raczej nie? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Jaki wpływ na życie ma cukrzyca?

Cukrzyca to poważne schorzenie, który wpływa niekorzystnie na funkcjonowanie całego organizmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej, jak cukrzyca wpływ na życie.

Lek. Łukasz Kowalski
70 poziom zaufania

Witam!

Według kryteriów wyrównania cukrzycy - glikemia na czczo powinna wynosić do 110 mg/dl (poziom u teściowej jest akceptowalny), natomiast glikemia 2 godziny po posiłku powinna wynosić do 135 mg/dl.  Nie mierzy się cukru zaraz po posiłku. Jeżeli cukry będą w dalszym ciągu osiągały takie wartości mimo diety, będzie trzeba zintensyfikować leczenie przeciwcukrzycowe.

Jeżeli jest osobą leżącą - warto zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, po skierowanie na rehabilitację w warunkach domowych, aby zwiększyć sprawność ruchową i w celu profilaktyki. Ponadto do rozważenia jest leczenie przeciwzakrzepowe - jego rodzaj w zależności od całościowej sytuacji klinicznej.

Tutaj znajdzie Pani więcej informacji na temat cukrzycy.

Serdecznie pozdrawiam!

Lekarz w Szpitalu Praskim pw. Przemienienia Pańskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy