Jaki poziom tyreoglobuliny we krwi jest prawidłowy?

Witam. Mam pytanie odnośnie wysokości tyreoglobuliny we krwi. W zeszłym roku przeszłam ciężkie zapalenie płuc z zatorowoscią plucna ,obecnie lecze się na niedoczynność tarczycy. Kilka miesięcy temu miałam usg tarczycy i wszystko było w porządku. Teraz robiłam badania tarczycowe i ogólna morfologia jest w normie , cukier w normie, TPO,TSH , T3i T4 w normie tylko tyreoglobulina wynosi 615 i nie wiem dlaczego. Dodam jeszcze że jestem w 3 miesiącu ciąży.

Lek. Paweł Szadkowski

Nie do końca rozumiem dlaczego oznaczała Pani tyreoglobulinę. Ten materiał oznacza się zazwyczaj po całkowitym usunięciu tarczycy, aby sprawdzić, czy choroba nie nawraca. Oczywiście poziom TG wzrasta też w nowotworach tarczycy, stanach zapalnych tarczycy, chorobie Graves-Basedowa, wolu obojętnym - ale nie stanowi to kryterium diagnostycznego.
Najlepiej, gdyby z wynikiem udała się Pani do lekarza, który zlecił to badanie, gdyż on najlepiej będzie wiedział jak je interpretować.