Jaki rodzaj czystka kupić?

Witam. Chciałbym się dowiedziec w jakiej formie najlepiej kupic Czystek aby był najzdrowszy (susz w pudełku, w opakowaniu plastikowym czy naturalny z liscmi luzem)?

Katarzyna Ciuchta Dietetyk, Bielsk

Wszystkie zioła w tym także i czystek najlepiej kupować w sklepach zielarskich lub aptekach. W aptece znajdzie Pan najwięcej ziół w postaci saszetek do zaparzania. Przez znaczne rozdrobnienie liści tracą one dużo leczniczych właściwości. Najlepiej sprawdzają się te wysuszone w całości wraz z łodygami. Jeśli zależy Panu na wydobyciu maksymalnej dawki leczniczej z ziół, zachęcam udać się do sklepu zielarskiego. Zioła do swojego rodzaju, są tam odpowiednio pakowane, zazwyczaj w pół przewiewne torebki papierowe itp.

Pozdrawiam