Jaki rodzaj USG ciąży jest dokładniejszy?

Witam Jakie usg ciąży tzw. połówkowe jest dokładniejsze: 2D czy 3D? W jednym z gabinetów ( do którego się zapisałam) powiedziano mi, że pod względem medycznym 2D, ale na internecie znajduję informacje, że 3D. Jest to dla mnie szczególnie ważne z tego względu, że mimo mojego wieku (38 lat) lekarz nie zlecił mi wcześniej badań prenatalnych. Potrzebuję bardzo szybkiej odpowiedzi. Pozdrawiam. Joanna

Witaminy w ciąży

Lek. Marta Jaruchowska

Dla lekarza lepsze jest badanie 2D, badanie 3D jeszcze na tym etapie rozwoju USG bardziej przydatne jest w celach komercyjnych, Rodzice widzą twarzyczkę, co ma tez zastosowanie medyczne, bo można zobaczyć np czy nie ma rozszczepu wargi,ale do oceny prawidłowej anatomii wystarczy spokojnie 2D i dobry ultrasonografista.