Jaki są szanse, że jestem w ciąży po stosunku w dni płodne?

Witam. Otóż uprawiałam ze swoim chłopakiem seks analny bez zabezpieczenia. Według kalendarzyka miałam wtedy dni płodne, a nie sprawdzałam też dokładnie śluzu, nie wiem czy była to owulacja, bo mam nieregularne cykle, które wahają się w odstępie 29 do nawet 40 dni. Chłopak spuścił się w środku i trochę na pośladki. Zaraz po wytarłam sie. Leżałam na boku, a po wytarciu się wstałam, więc nie wiem czy jest szansa, że jeśli nie wytarłam do końca to resztki spermy mogły spłynąć. 12 h po stosunku zażyłam tabletkę EllaOne. Choruję na niedoczynność tarczycy. Dodam jeszcze, że użyliśmy wtedy żelu nawilżającego Durex. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży? Strasznie się stresuję. Mam tez teraz dość stresujący okres w życiu, a teraz jestem jeszcze bardziej kłębkiem nerwów.

Lek. Paweł Szadkowski

W opisanej sytuacji i po przyjęciu tabletki po, ryzyko ciąży jest skrajnie małe, nie powinna mieć Pani powodu do niepokoju.