Jaki specjalista wykonuje test neuropsychologiczny i test na rozumienie czytanego tekstu?

mam pytanie jaki lekarz robi testy na funkcje poznawcze na interpretacje rzeczywistosci na rozumienie czytanego tekstu i test nauropsychologiczny

Jeśli dobrze zrozumiałem, o jakie testy chodzi, to tego typu badania robi zazwyczaj psycholog o specjalizacji klinicznej, czasami też psycholog w poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Dzień dobry!

Nie lekarz, a psycholog. Najczęściej psycholog kliniczny, specjalizujący się w diagnostyce i neuropsychologii.

Pozdrawiam!