Jaki suplement diety najlepiej zastosować?

Mam takie pytanie. Ćwiczę 3. miesiąc na siłowni, poprostu chcę lepiej wygladać na wakacje. Przez zimę trochę się zaniedbałem i teraz cieżko mi jest stracić trochę brzucha. Robię codziennie ponad 300 brzuszków rożnego rodzaju, biegam na bieżni 30min no i przy tym biorę suplementy diety HMB oraz Kreatynę. Sporo już mi się udało osiągnąć, ale jednak brzuszek pozostaje. Zwracam się do eksperta o poradę tzn. co zmienić no i jaki suplement diety najlepiej zastosować, jakiś dobry spalacz tłuszczu.
ponad rok temu

Witam,

Spośród suplementów diety sprzyjających spalanie tkanki tłuszczowej najczęściej stosuje się L-karnitynę oraz kwas linolowy C.L.A. Oba przyspieszają redukcję tkanki tłuszczowej poprzez podnoszenie temperatury ciała i oba działają jedynie przy wzmożonej aktywności fizycznej. Dodatkowo mogę polecić zieloną herbatę, która ma podobne działanie, a dodatkowo zawiera antyoksydanty, które opóźniają starzenie się organizmu.

Jeśli chodzi o tkankę tłuszczową znajdującą się na brzuchu to można z nią walczyć jedynie poprzez ćwiczenia. Do brzuszków można dołączyć także bieganie lub rower. Są to sporty uaktywniające prawie wszystkie partie mięśni, brzuch także.

Dodatkowo można zmienić dietę na zawierającą dużo białka: drób, jajka, ryby. Pomoże to w budowie tkanki mięśniowej.

Z diety należy wyeliminować potrawy smażone, napoje gazowane, słodycze, ciastka, słone przekąski. Ważne jest także regularne spożywanie posiłków (najlepiej 4-5/dzień). Dodatkowo powinien Pan dużo pić niegazowanej wody mieneralnej, która pomoże oczyścić organizm oraz zwiększy metabolizm międzykomórkowy.

Pozdrawiam