Jaki suplement diety stosować, żeby wspomagał spalanie tłuszczu u kobiety?

Witam! Mam 17 lat, 180 cm wzrostu i ważę ok. 99 kg. Chciałabym pozbyć się sporej nadwagi. Ostatnio przeczytałam o spalaczach tłuszczu, tylko że większość z nich przeznaczona jest dla mężczyzn. Jaki spalacz tłuszczu może być odpowiedni dla kobiety? Który będzie miał najskuteczniejsze działanie? Chcę się pozbyć tłuszczu, ale nie chcę się nabawić mięśni. Proszę o pomoc!
17 LAT ponad rok temu

Witam,

Nie mogę podać nazwy konretnego preparatu. Suplementy diety nie są wskazane dla nastolatków.

Myślę, iż przy Twojej obecnej masie ciała, nieodzowna jest konsultacja lekarska. Trzeba sprawdzić, czy nie jest ona wynikiem jakichś zaburzeń (przyrost masy ciała towarzyszy np. niedoczynności tarczycy).
Porozmawiaj proszę z rodzicami o tym problemie.

Nadwaga i otyłość niosą za sobą wiele niekorzystnych konsekwencji zdrowotnych. Możesz temu zapobiec, jeśli w porozumieniu z lekarzem i dietetykiem zdecydujesz się na dietę odchudzającą - niezbędna będzie kontrola dietetyka (tak, byś sobie nie zaszkodziła).
Ureguluj proszę pory posiłków i zrezygnuj z kalorycznych produktów.

Pozdrawiam