Jaki test najlepiej wykonać, by wykryć ciążę?

Witam.
Od 3 lat z mężem staramy się o dzidziusia. niestety, jakoś nam się nie udaje. Mój ginekolog polecił mi testy owulacyjne, wg nich dni płodne miałam między 25 a 30 dniem. i wtedy współżyłam z mężem. Moje cykle trwają 34 dni. W dniu spodziewanej miesiączki dostałam, nawet nie wiem jak to nazwać, dziwny okres.
Dotychczas bardzo bolały mnie piersi przed miesiączką i w jej trakcie oraz brzuch, teraz nie mam żadnych dolegliwości związanych z okresem, a moja miesiączka jest w porównaniu do tych, które miałam, zawsze bardzo skąpa.
Czy możliwe jest, że jestem w ciąży i czy mogę już wykonać test ciążowy?
Dodam, że to krwawienie trwa już 3 dni, a w trzecim jest już słabsze. Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Może Pani być w ciąży! Może Pani już wykonać test, ale koniecznie z moczu porannego. Jeszcze pewniej byłoby pobrać krew i oznaczyć w niej poziom beta HCG.

Pozdrawiam!