Jaki tryb pracy powinien mieć cukrzyk?

Czy cukrzyk może pracować w nocy na rotacji 14 dniowej jednorazowo, jakie moga grozić powikłania? Proszę o konkretną odpowiedź , zaznaczam że uprawiam sport , bardzo zdrowy tryb życia bez używek itd

Lek. Paweł Szadkowski

Przy cukrzycy najważniejsza jest odpowiednia dieta i adekwatne zażywanie leków. Nie podał Pan, jaka to jest cukrzyca - typ I czy II. Uważam, że odpowiednio uregulowana choroba, zwłaszcza cukrzyca typu II, nie stanowi przeciwwskazania do pracy nocą.