Jaki wpływ ma lek Trittico na dziecko miesięczne karmione piersią?

Witam, chciałabym uzyskać jakieś informacje na temat wpływu leku Trittico na dziecko miesięczne karmione piersią oraz jego rozwój. Będę wdzięczna za odpowiedz.

Lek. Paweł Szadkowski

Lek ten należy do kategorii L2 - czyli kategorii bezpiecznej przy karmieniu piersią. Stężenie maksymalne osiąga po 1-2 godzinie, więc może Pani tak zaplanować karmienie, aby akurat w szczycie działania nie przystawiać dziecka do piersi. W dostępnych badaniach istnieje informacja, że u dzieci powyżej 2 miesiąca życia, gdy mama przed snem przyjmowała max 100mg leku, nie było żadnych działań niepożądanych. Pani dziecko jest mniejsze, więc oczywiście proszę zachować czujność i zwracać uwagę, czy dziecko nie jest senne lub niespokojne, czy nie ma gorszego przyrostu masy ciała.