Jaki wpływ na ciążę ma Xylometazolin?

Witam, jestem w 33 tyg ciąży i od 2 tygodni mam straszny katar, głównie zatkany nos, strasznie męczący zwłaszcza w nocy nie mogę oddychać przez co nie mogę spać. Nieświadomie używałam dość często krople do nosa typu Xylometazolin czy Vicks, chciałabym się dowiedzieć w jaki sposób mogą zaszkodzić dziecku? Czy są po prostu odradzane ze względu na brak przeprowadzonych badań na ten temat? Pozdrawiam

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Nie można jednoznacznie stwierdzić czy Xylometazoiln szkodzi dzieciom, dlatego nie zaleca się go.