Jaki wpływ na człowieka mają środki owadobójcze?

Witam, dziś zastosowałem w domu preparat na owady biegające w formie sprayu. Jednak przez nieuwagę zapomniałem schować soli (była otwarta) i kilku przypraw (były przykryte wieczkiem) i kilka w woreczkach strunowych. Sól wyrzuciłem. Co powinienem zrobić aby uniknąć zatrucia? Czy substancje aktywne mogły przedostać się do środka? W jaki sposób działają tego typu substancje ?

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę stosować się do zaleceń producenta, a jeśli wykluczony jest kontakt z żywnością, bezpieczniej będzie wyrzucić preparaty, które mogły ulec zanieczyszczeniu.