Jaki wpływ na owulację mają zaburzenia miesiączkowania?

W lipcu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, po odstawieniu kolejne cykle trwały 30, 34, 26 dni, po ostatnim cyklu nie miałam okresu przez 50 dni, z pewnością było to wywołane dużym stresem.
Moje pytanie dotyczy owulacji, jakie jest prawdopodobieństwo że owulacja miała miejsce 14 dni przed kolejnym okresem po tej 50+dniowej przerwie? Czy jest w ogóle takie prawdopodobieństwo, że owulacja nastąpiła prawidłowo?
Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Sądząc po ich długości, pierwsze cykle po odstawieniu tabletek były owulacyjne. W czasie cyklu 50-dniowego, mogło jednak nie dojść do jajeczkowania. Tak się często zdarza w przypadku bardzo długich cykli. Po odstawieniu hormonów miesiączki i owulacje mogą być nieregularne nawet przez pół roku. Trudno przewidzieć, jak będzie wyglądał kolejny cykl. Jeśli wystąpi owulacja, najprawdopodobniej rozpozna ją Pani po tzw. śluzie płodnym- przejrzystym, obfitym i rozciągliwym.
Pozdrawiam serdecznie!