Jaki wpływ na zarodek może mieć TK?

W pierwszych dniach ciąży wykonano u mnie dwukrotne badanie TK zęba (nie wiedziałam o ciąży). Byłam przykryta płaszczem ochronnym. Badanie TK miało miejsce 7 dni temu, natomiast ginekolog wczoraj stwierdził pojawienie się pęcherzyka w macicy. Jakie konsekwencje może to mieć ma zarodek. Czy mogę powstać wady płodu? Dodam, że urządzenie TK było nowe. Proszę o odpowiedź.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wskazane są regularne kontrole ginekologiczne aby ostatecznie potwierdzić czy miało to wpływ na dziecko.