Jaki wynik beta-hCG świadczy o ciąży?

Ostatni okres miałam 10 lutego 2010. Dziś zrobiłam badanie na poziom beta-HCG; wynik wynosi 83,66. Czy jestem w ciąży?

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Wynik oznaczenia poziomu hormonu betaHCG we krwi jest dodatni - za taki uważa się, gdy wynosi ponad 5 mIU/ml. Daje on podstawę do rozpoznania prawdopodobnej ciąży, oznacza to, że może to być ciąża, ale w związku z tym, że betaHCG jest podwyższone w innych stanach, należy to zweryfikować.

Powinna Pani udać się do ginekologa w celu zbadania i wykonania badania USG przezpochwowego. Dopiero uwidocznienie echa zarodka w jamie macicy z bijącym sercem pozwala dać pewne rozpoznanie ciąży wewnątrzmacicznej.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.