Jaki wynik testu b-HCG jest prawidłowy w 8 tygodniu ciąży?

Witam serdecznie!
Chciałabym się dowiedzieć, jak interpretować wynik badania beta HCG. 21.12.2009 r. wykonałam takie badanie i wynik na zaświadczeniu to: beta-HCG 65 900 mlU/ml. Nadmieniam, że ostatnia miesiączka wystąpiła 01.11.2009 r. (czas trwania cyklu to 28-30 dni). Ponadto 12 grudnia wykonałam test ciążowy z wynikiem pozytywnym.

Bardzo proszę o interpretację, w którym miesiącu ciąży jestem i czy wskażnik beta-HCG jest na tym etapie prawidłowy. Wizytę u ginekologa mam dopiero wyznaczoną na 12 stycznia 2010 r., dlatego też bardzo się denerwuję.
Z góry dziękuję, pozdrawiam.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jest Pani w 8 tygodniu ciąży (liczymy to od pierwszego dnia ostatniej meisiączki). Wynik badania stężenia betaHCG mieści się w normie dla tego okresu ciąży. Nie ma powodów do nerwów - póki co wszystko wydaje się być zupełnie w normie. Dalsze informacje na temat prawidłowości ciąży dostarczy wynik badania USG.

Pozdrawiam serdecznie!