Jakich ćwiczeń mam unikać po mojej operacji?

Witam. Jestem 5 miesięcy po zabiegu fundoplikacji sposobem nissena chciałbym powrócić do aktywności fizycznej mianowicie ćwiczenia na siłowni,podnoszenia ciężarów wiem że niewskazane jest wykonywanie ćwiczeń zwiększających ciśnienie w jamie brzusznej moje pytanie brzmi jakich ćwiczeń powinienem unikać bo niewiem które zwiększają to ciśnienie.I czy istnieje ryzyko że przy podnoszeniu dużych ciężarów może się coś naciągnąć,zerwać? Z góry dziękuję za odp...

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z chirurgiem w szpitalu w którym był Pan operowany.