Jakich potraw i napojów unikać przy nadwrażliwości zębów?

Witam, mam pytanie odnośnie nadwrażliwości zębów, jakich past i płynów do higieny jamy ustnej powinienem stosować, jakich potraw i napojów unikać? Miałem niedobór szkliwa jak byłem małym dzieckiem spowodowany uszkodzeniem poprzez stosowanie leków w płynie. Dziś o zjedzeniu np kwaśnego jabłka lub wypiciu soku z czarnej porzeczki mogę zapomnieć, zęby stają się wtedy bardzo wrażliwe. Jak z tym walczyć...? z góry bardzo dziękuję za odpowiedz pozdrawiam Grzegorz

Witam. Dla szkliwa najbardziej "zdradliwe" są wszelkiego rodzaju kwasy a więc kwaśne owoce, soki owocowe, napoje typu coca cola, czy energetyzujące. Nie może Pan jednak wyrzekać się soków i owoców ale po ich zjedzeniu czy wypiciu należy przepłukać usta wodą i co najmniej przez godzinę nie szczotkować zębów. Nie zalecam używania past wybielających czy dla palaczy gdyż ścierają one szkliwo, szczotka najlepsza będzie miękka. Nie muszę chyba wspominać o idealnej higienie, niedopuszczaniu do zalegania płytki nazębnej, czy kamienia. Proszę również poprosić swojeg

Przepraszam ale coś szwankuje i nie mogłam dokończyć odpowiedzi. Zatem proszę zwrócić się do dentysty, by przeprowadził profesjonalny zabieg fluoryzacji, czy lakierowania szyjek zębowych. Pozdrawiam