Jakie badania cyklu wykonać?

Pierwszą miesiączkę miałam w wieku 16lat i 7mcy,obecnie mam 32 lata i nigdy nie miałam regularnych miesiączek poza kilkoma miesiącami 32-36dniowe cykle. Mam 1 obumarłą ciążę (7tc) i 2 ciąże donoszone, obie na duphastonie. Tabletki antykoncepcyjne wywołują u mnie krwotoki więc ich nie stosuję, po nich też mój organizm nie potrafi dojść do siebie przez długi czas. Stosuję metodę NPR ale mam bardzo długie fazy folikularne, faza lutealna ma 13 dni i jest niezmienna od wielu lat. Mój prawidłowy cykl wygląda tak (wzorując się NPR) Miesiączka,upławy lepkie i białe,rzadkie, wodniste, ból jajnika lewego lub prawego, skok temperatury, 13 dni wyższych temperatur,spadek i miesiączka. Cykl nieprawidłowy :miesiączka, ból jajnika brązowe upławy ok 4 dni, biały lepki śluz i czekam i czekam ...czasami po 1,5 do 2,5tyg pojawiają się znowu oznaki płodności i jest owulacja. Zawsze gdy wystąpi owulacja mam pms. Mam trochę stresu i niedojadam czasami, 58-59kg 173cm,nuby BMI prawidłowe ale jestem szczupła i mam niski procent tkanki tłuszczowej. Okres kiedyś obfity, po ciążach łagodniejszy, ostatni okres był bardzo skąpym krwawienie i plamieniem. Jakie badania powinnam wykonać?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z ginekologiem -specjalistą endokrynologii ginekologicznej.