Jakie badania diagnostyczne wykonać w takiej sytuacji?

Witam. Mam 24 lata. Choruję na astmę oskrzelową. Mieszkam za granicą i nie posiadam ubezpieczenia, leczę się prywatnie. Narazie nie przyjmuję leków na astmę z tego powodu że mi się dawno pokończyły a jak wspomniałam jestem za granicą. Chce pojechać teraz do Polski i zrobić badania ponieważ zauważyłam niepokojące objawy które są podobne do raka przełyku między innymi : Nawracające zapalenie zatok, spływająca wydzielina bo tylnej części gardła, dziwny dźwięk w uchu podczas mówienia, kłucie podczas mówienia czy jedzenia (sporadyczne) po lewej stronie szyi/gardła, do tego zauważyłam że mam bardzo lekko żółtawe kąciki oczu i częste czkawki, refluks, zgagę i częste skurcze jelit oraz często jasne zabarwienie stolca. Proszę powiedzieć jakie badania powinnam wykonać ? Miałam robione USG węzłów chłonnych szyjnych i po lewej stronie koło ucha mam dwa małe guzki i z tyłu na dole szyi (prawie na karku) jeden. Lekarz powiedział że to nic takiego tylko powiększone węzły, mogą być przyczyną infekcji. Proszę o pomoc. Dodatkowo leczę się stomatologicznej.

Witam,

w opisanych przypadkach wymagana jest konsultacja laryngologa oraz gastrologa. Co do diagnostyki najlepszym wyjściem będzie wizyta stacjonarna w której lekarz przeprowadzi badanie i zleci odpowiednie badanie diagnostyczne aby Pani przed wizytą nie obciążać finansowo a tak wykona Pani konkretne badanie jakie dla lekarza będzie potrzebne.

Co do gastrologa to proszę się rejestrować na badanie gastroskopię plus konsultacja gastrologiczna na pierwszej wizycie wszystko Pani załatwi i badanie i wizytę. Przed udanie do gastrologa proszę wykonać badania diagnostyczne morfologia z rozmazem, CRP, OB, próby wątrobowe, amylaza, lipaza, Glukoza, kreatynina, lipidogram. Gdy będą już wyniki z krwi proszę ustalić termin wizyty u gastrologa.

Pozdrawiam