Jakie badania jeszcze wykonać, aby sprawdzić przyczynę zwrotów głowy?
Dzień Dobry, Od ok. 1 roku mam problem z zawrotami głowy (napadowe, o charakterze wirowania, z mdłościami). Wcześniej bez leków (betaserc) występowały również wymioty. Wyniki badań: RM (02.2019) – poszerzenie przestrzeni podpajęczynówkowych na sklepistościach lewej półkuli z modelowaniem blaszki wewnętrznej – niewykluczona niewielka 1-1,5 cm torbiel podpajęczynówki. Reszta ok. Kręgosłup szyjny – niewielkie zaostrzenie tylnych krawędzi trzonów kręgowych oraz wypukliny krążków międzykręgowych w odcinku C4-C7 bez ucisku struktur nerwowych. Angio - TK (11/2018) – przestrzenie podpajęczynówkowe prawidłowe, odcinkowe 1mm poszerzenie ICA po stronie prawej miejsce odejścia naczynia ILT w różnicowaniu mikrotętniak jamisty, bez znaczenia klinicznego poza tym ok. USG tętnic szyjnych i kręgowych – prawidłowe. EEG – czynność podstawowa prawidłowo zorganizowana przestrzennie w odprowadzeniach ciemieniowo-potylicznych utworzona z nieregularnej czynności fal alfha 8,4-11,7 Hz o amplitudzie do 50uV. Rz obecna. Na tym tle rejestrowane pojedyncze, uogólnione grupy i serie fal theta 6-7,7Hz o ampl. Do 55uV w zapisie spoczynkowym i po aktywacji HW oraz pojedyńczą, uogólnioną serię fal theta o aml. Do 75uV w czasie FS. Zapis z zaznaczonymi zmianami uogólnionymi o nieregularnej czynności podstawowej. Jednostronna głuchota – zdiagnozowana 15 lat temu (przyczyna i data powstania niezdana). Próby kaloryczne Hallpike’a – ucho lewe (czyli to, które nie słyszy) brak odpowiedzi zarówno 30 i 44stopnie - wypadnięcie błędnika. Dodatkowo niezróżnicowana choroba tkanki łącznej (dodatnie ANA i SCL-70), niedoczynność tarczycy po leczeniu jodem nadczynności. Zawroty trochę komplikują mi codzienne funkcjonowanie, zdarzały się upadki (urazy kończyn) – a codziennie muszę poruszać się komunikacją miejską 3h (1,5 h w jedną stronę). Nie wiem czy są jeszcze jakieś badania np. krwi, które mogłabym wykonać żeby wykluczyć jeszcze jakieś inne przyczyny np. boreliozę. Czuję się średnio psychicznie, nie wiem co jeszcze mogłabym zrobić (wykonuję ćwiczenia na równowagę w domu) żeby jakoś polepszyć codzienne funkcjonowanie. Pozdrawiam.

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Bartłomiej Grochot
82 poziom zaufania
Witam. Radziłbym wszystkie te wyniki oaz dolegliwości skonsultować z neurologiem.