Jakie badania krwi powinnam wykonać?

Mam 25 lat i od kilku dni odczuwam ucisk w klatce piersiowej i plecach na odcinku piersiowym kręgosłupa, czasami też szyi. Ucisk występuje po obu stronach klatki piersiowej i pleców. Ucisk na jakiś czas ustępuje po rozciągnięciu się, ale po jakimś czasie znowu wraca. Nie odczuwam jakiegoś większego bólu, ale jest to uczucie niekomfortowe i niepokojące. Ucisk nie nasila się w żadnej pozycji ani też nie znika w żadnej konkretnej pozycji. Dodam jeszcze, że moje ciśnienie krwi jest na poziomie niskim, czasami poniżej 100/70, nigdy powyżej 115/85. Puls spoczynkowy średnio 74BPM. We wtorek wybieram się na badania krwi w celu sprawdzenia ogólnego stanu zdrowia. Ze względu na moje objawy, jakie badania krwi powinnam wykonać oprócz rutynowej morfologii krwi?
KOBIETA, 25 LAT 9 miesięcy temu

Dzień dobry.

Opisane objawy wymagają diagnostyki zakresu kardiologii aby wykluczyć choroby naczyniowo serowe.

Przed wizytą u lekarza wskazane badania krwi lipidogram, ALAT, kreatynina, potas,magnez, sód, CRP. Jeśli lekarz wykluczy schorzenia naczyniowo sercowe wskazana wizyta u ortopedy lub fizjoterapeuty którzy zlecą odpowiednią diagnostykę kręgosłupa.

Proszę nie lekceważyć opisanych objawów.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturopata