Jakie badania należy wykonać przy wykryciu guza jądra?
Witam. Wykryto u mnie guza jądra prawego16x9 mm. Markery beta hcg: <2 (norma 0-2), afp <1,1 (norma do 6) , ldh 175.0 (norma 120-246). Skierowanie na orchidektomię dostałem. Czy jest szansa że to nie jest rak? Chciałbym prywatnie wykonać tomografię w celu dalszej diagnostyki. Czego tomograf należy zrobić? Czy jest szansa żeby tą chorobę wyleczyć całkowicie?

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania
Sugeruję dokładnie przestrzegać zaleceń swoich lekarzy prowadzących (również w zakresie niezbędnej diagnostyki). Pana leczenie i rokowanie zależą od choroby podstawowej, ale w dużej części przypadków możliwe jest leczenie radykalne.