Jakie badania powinnam jeszcze wykonać przy tych problemach?

Witam, nie całe 3 miesiące temu urodziłam martwą córkę. Powodem byl zakrzep na łożysku. Dodam ze byla to moja druga ciąża (pierwsza stracilam w 10 tyg ciąży w 2010r.). Zbadano u mnie V leiden, białka C i S oraz protrombiny oraz koagulanty na toczeń. Wykluczono u mnie trombofilie oraz zespół Aps. Nie zbadano u mnie mutacji genu mthfr oraz pai 1. Czy przy takiej przyczynie zgonu dziecka (zakrzep na łożysku) powinnam zbadac te geny czy nie ma to większego sensu? Jakie badania powinnam jeszcze wykonac? W rodzinie dziadek choruje na miażdżyce. Moj lekarz ginekolog powiedzial ze, przy nastepnej ciąży bede musia dostawac zastrzyki z heparyna. Z gory dziekuje za informacje

Witaminy w ciąży

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym wykonać badanie w kierunku mutacji MTHFR i skonsultować się z ginekologiem.