Jakie badania przy problemach z zajściem w ciążę?

Mam na imię Ania i mam 29 lat.
Od ponad 7 lat z mężem staramy się o dziecko. Robiliśmy badania, byłam u wielu lekarzy i zawsze słyszę tą samą odpowiedź, że wszystko jest dobrze. Jestem załamana, bo tak bardzo pragniemy dziecka, a wciąż nam nie wychodzi.
Dodam, że mój mąż ma 39 lat. Bardzo proszę o pomoc. Może jakaś podpowiedź, jakie dokładnie powinniśmy zrobić badania. Może trafiamy na złe dni? Choć nie sądzę, żeby przez tyle lat nie udało nam się trafić na ten prawidłowy. Może "źle" się kochamy? Nie wiem już co robić, ale wiem jedno, niedługo doprowadzi mnie to do depresji :(
Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Bardzo mi przykro z powodu Państwa niepowodzeń. U ok. 10% par, które borykają się z trudnościami w poczęciu, rozpoznaje się tzw. niepłodność idiopatyczną, czyli taką, której przyczyny nie udało się rozpoznać. Nie wiem jednak, jakie badania mieli Państwo wykonane. Zwykle diagnostykę rozpoczynamy od badań hormonalnych, następnie wykluczamy wady anatomiczne oraz przyczyny immunologiczne niepowodzenia. Niebagatelne znaczenie ma również badanie nasienia. Sądzę, że powinni Państwo niezwłocznie udać się na wizytę do ośrodka zajmującego się leczeniem niepłodności (najbliższy poleci Państwu Pani ginekolog) i przeprowadzić wszystkie konieczne badania. Godne polecenia są ośrodki zajmujące się tzw. naprotechnologią, czyli bardzo skrupulatną diagnostyką przyczyn niepłodności i leczeniem jej.

Niewykluczone, że nie starają się Państwo w okresach płodnych Pani cyklu. Kobieta jest płodna tylko przez krótki czas w każdym cyklu. Dobrze byłoby nauczyć się rozpoznawać te dni! Pokrótce opisałam tę kwestię w odpowiedzi na inne pytanie: /pytania/jak-oblicza-sie-dni-plodne.

Życzę powodzenia w staraniach i pozdrawiam serdecznie!