Jakie badania są potrzebne przed zabiegiem zmniejszenia żołądka?

Mam 43 lata i waze ok 168 kg chcialbym poddac sie zabiegowi zmniejszenia zoladka,jakie sa potrzebne badania do tego zabiegu ile czasu to trwa i jakie wiaza sie koszta z takim zabiegiem chcialbym jakiejs informacji na ten temat ,jakie podjac pierwsze kroki(JESTEM BYLEM LAKOMCZUCHEM )na slodycze ale slodkie zostalo prze zemnie od stawione i efek troche widac z gory dziekuje za pomoc

Szanowny Panie, proszę udać się do Kliniki zajmującej się leczeniem bariatrycznym, lekarz zleci odpowiednie badania. Serdecznie pozdrawiam