Jakie badania w kierunku raka jajnika powinnam zrobić?

2 lata temu miałam operację usunięcia potworniaka. Przy okazji usunięto mi lewy jajnika i jajowód. Moja mama zmarła na raka jajnika. Jakie badania powinnam zrobić. Coś dziwnie się czuję

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę udać się do ginekologa - specjalisty ginekologii onkologicznej. Na pewno trzeba regularnie wykonywać USG piersi, USG ginekologiczne oraz mammografię. Pozdrawiam.