Jakie badania w podejrzeniu tocznia?

Witam.zona ma podobne obiawy do tocznia.do jakiego lekarza ma sie zglosic i jakie wyniki zrobic. jestesmy mieszkancami swidwina w zachodniopomorskim moze w okolicy jest specjalista najlepiej prywatnie jesli Pan wie prosze o odpisanie z gory dardzo dziekuje

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Gdy wystąpią objawy choroby, należy zgłosić się do lekarza. Pacjenci z toczniem powinni być pod opieką specjalistyczną reumatologa lub immunologa. Czasem konieczna jest współpraca z innymi specjalistami, np. nefrologiem, dermatologiem czy neurologiem. Szybkie rozpoznanie i leczenie choroby poprawia jakość życia i zmniejsza ryzyko groźnych powikłań.