Jakie badania wykonać, aby wykluczyć lub potwierdzić chlamydię?

w ciągu roku miałam 3 anginy,ciągle jestem zmęczona,bolą mnie stawy,rano codziennie kaszlę i ciągle mam afty i zakażenia ginekologiczne i schudłam ok 15 kg podstawowe badania i rtg płuc w normie . Czy możliwe jest abym była zakażona chlamydią i jakie badania należy wykonać

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Niekoniecznie Pani objawy muszą być związane z zakażeniem chlamydią. Sugeruję konsultację u internisty, który zleci odpowiednie badania m.in. w kierunku chorób reumatologicznych.