Jakie badania zrobić przy częstomoczu?

Witam. W tym roku kończę 30 lat. Chciałbym zrobić badania urologiczne. Moje pytanie jest następujące. Mam problem z oddawaniem moczu (musze usiąść by szybciej niż na stojąco oddać mocz, musze napierac i mam często mocz (co chwilę latanie do toalety)). Jaka może być przyczyna mojej dolegliwości u jakie badania mógłbym, powinienem zrobić ?
MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania

Wato w pierwszej kolejności wykonać: badanie ogólne moczu z posiewem (badanie bakteriologiczne), PSA, morfologię krwi z rozmazem, kreatyninę w surowicy, sód, potas. Na pana miejscu udałbym się również do lekarza urologa ponieważ pana objawy mogą wynikać np. z łagodnego rozrostu gruczołu krokowego, ale niewykluczone są też inne przyczyny czynnościowe.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty