Jakie badania zrobić, żeby sprawdzić czy bakteria streptococcus oralis nie jest w nerkach?

Dzień doby, Wyhodowano streptococcus oralis i neisseria spp oraz Klebsiella otoczą.Osoba w podeszłym wieku,leczy się na Astme POCHP. Aktualne objawy: częste oddawanie moczu, ból w okolicach kręgosłupa lędźwiowego , oraz zmęczenie. Wymik w posiwu/plwociny. jakie leki powinna wziąć oraz jakie badania zrobić żeby sprawdzić czy bakteria nie jest w nerkach?Proszę o odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Badanie bakteriologiczne moczu i USG jamy brzusznej. Odnośnie leczenia zależne jest od antybiogramu.