Jakie badanie pozwoli najdokładniej zdiagnozować stan pęcherzyka żółciowego?

Dzień dobry Chciałabym zapytać czy jest możliwość wykonania jakiegoś badania pęcherzyka żółciowego które byłoby czynsze niż usg? Dwukrotnie robiono mi ust i w każdym badaniu wychodziło coś innego w jednym polip 0,8 mm w innym tzn przez innego lekarza na innym sprzecie 3 polipy o wielkościach do 1 cm lekarze zalecają wycięcie pęcherzyka nie wiem czy to są rzeczywiście pilipy czy tylko zlogi cholesterolowe gdyż mam podwyższony cholesterol i to dość mocno, może zlogi moŻna jakoś zniwelować żeby uniknąć operacji ? Nie mam stanów zapalnych pęcherzyka, czasem tylko dyskomfort w jego okolicy, co mam robić? Jak upewnić się czy to rzeczywiście tylko załogi czy polipy? Z polipow mogą rozwinąć sie gorsze rzeczy i są zagrożeniem powstania nowotworu, ale jeśli to tylko mały zlog a ja niepotrzebnie narazie sie na operację i być może powikłania z nią związane? Nie wiem dokładnie co jest w tym pęcherzyku nie mam dokładnego opisu tylko stwierdzenie polip, w jednym badaniu jeden a w innym 3 co mam robić,? Jak to stwierdzić? Gdzie szukać pomocy i porady w postaci badań które określa dokładnie co to jest? Nie chce od razu iść na operację, dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Zaleca się wycięcie pęcherzyka z polipami aby zmniejszyć prawdopodobieństwo rozwinięcia się nowotworu. Badaniem obrazowym które jeszcze można wykonać jest TK jamy brzusznej. Pozdrawiam.