Jakie badanie przy grzybicy napletka/penisa?

Od 3 lat borykam się z czerwonymi plamkami na penisie. Regularnie leczę się u dermatologa, brałem już wiele leków, jednak nie były one skuteczne, m.in. były to Heviran, Tarivit, Rulid, Flumycon, Travogen, Octenisept. Jedynym lekiem, jaki mi pomagał było to Pevisone - jednak to podobno maść ze sterydem, której nie wolno nadużywać. Proszę o pomo,c jakie badanie powinienem zrobić, aby wiedzieć, co mnie zainfekowało, gdyż mam wrażenie, że czerwone kropki na penisie zainfekowały mój napletek, który ma dwie spuchnięte czerwone plamki, i jak to lekarz określił, są to rany "nadżerki". Proszę o pomoc. Dodam. iż współżyję zawsze w prezerwatywie. A.R.

Witam!

Lekarz przepisywał Panu leki, które są skuteczne przeciwko grzybom, wirusom i bakteriom, czyli przeciwko najczęstszym mikroorganizmom wywołującym infekcje. Jeśli te leki nie przyniosły skutku, to jest mało prawdopodobne, aby dolegliwości były wywołane czynnikiem infekcyjnym. Skuteczność sterydu może wskazywać np. na schorzenie alergiczne. Niestety, bez obejrzenia zmiany nie jestem w stanie postawić diagnozy.

Pozdrawiam!