Jakie badanie wykaże objawy oponowe i uszkodzenie uszkodzenie OUN?

Bardzo proszę o odpowiedz jakie badanie wykaże objawy oponowe , ogniskowe uszkodzenie OUN i objawy korzeniowe i ubytkowe.Czy badanie Czy dopler tętnic szyjnych czy EEG? Dziękuję bardzo za odpowiedz i czy badanie tętnic szyjnych wystarczy?Po wypadku komunikacyjnym "uraz z bicza"

Szanowna Pani, to zależy jakie występują objawy, najczęściej wykorzystuje się badanie MRI i TK