Jakie choroby nie pozwalają mi schudnąć?

Chciałabym się dowiedzieć, jakie choroby przyczyniają się do tego, że nie mogę schudnąć? Jakie musiała bym zrobić badania i na co mogę być chora? Mam 166 cm wzrostu i ważę 65 kg. Przez 18 miesięcy przytyłam 17 kg, bo wcześniej ważyłam 48 kg. Prowadzę aktywny tryb życia, a i jem tak samo jak jadłam zawsze, czyli mało. Słodycze i fas foody jem bardzo rzadko, a mimo to nie mogę zrzucić kilogramy, przede wszystkim z brzucha. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam,

Najczęściej przyczyną jest niewielka aktywność fizyczna oraz nadmierna konsumpcja żywności.
Czasem trudność w redukcji masy ciała lub przybieranie na wadze mogą wynikać np. z niedoczynności tarczycy.
Zdarza się, że powodem tycia są stosowane leki np. sterydy, czy leki przeciwdepresyjne.

Proszę skonsultować się z lekarzem.

Pozdrawiam