Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie ćwiczenia dla 14-latka, aby schudnąć z 85 kg?

Witam jestem chłopakiem mam 14 lat mój problem polega na tym że nie wiem jakie ćwiczenia wykonywać aby schudnąć mam 170 wzrostu i waże 85 kg ????
MĘŻCZYZNA, 14 LAT ponad rok temu

Przypadkowe odkrycie na temat właściwości dzikiej róży

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Witam
W zupełności wystarczy aktywność fizyczna realizowana w formie dowolnego sportu. Może to być pływanie, bieganie, jazda na rowerze, rolkach czy nawet gry zespołowe. Ważne aby były one realizowane regularnie, najlepiej każdego dnia, lub przynajmniej 4-5 razy w tygodniu.

0

Dzień dobry, przede wszystkim najważniejszą kwestią w redukcji masy ciała jest prawidłowe odżywianie 70%, reszta to aktywność fizyczna. Zdrowe odzywianie to 4-5 posiłków dziennie zgodnie z zapotrzebowaniem energetycznym. Picie odpowiedniej ilości wody oraz unikanie podjadania i popijanie słodkich napojów. Aktywność fizyczna zalecana to głównie ćwiczenia aerobowe (np. bieganie, pływanie, jazda na rowerze), przynajmniej na wstępnym etapie. W razie pytań lub potrzeby konsultacji, zapraszam do skorzystania z promocji w naszej poradni. http://www.dietallis.pl/index.php/cennik/promocje

0
Dr Anna Brinken Dietetyk, Szczecin
71 poziom zaufania

Masz dużą nadwagę, Twój wskaźnik masy ciała wynosi 29,4, co oznacza, że jesteś bliski otyłości. Same ćwiczenia fizyczne nie wystarczą. Powinny być one wspomagane zdrowym odżywieniem się na odpowiednim poziomie uwzględniającym ilość traconych kalorii podczas aktywności fizycznej. Te dwa elementy wprowadzone łącznie są najlepszym sposobem na schudnięcie, uzyskanie ładnej sylwetki i bardzo dobrej kondycji. . Wykonanie analizy składu ciała pomogłoby ustalić kaloryczność diety dopasowanej do Twoich potrzeb.

Dietetyk z ponad 20-letnim doświadczeniem. Prowadzi Gabinet Dietetyczny SanusDiet.
0

Witam; nie powinieneś przeciążać stawów, z ruchu na początek proponuje basen, jazdę na rowerze i spacery w szybkim tempie. Oprócz ćwiczeń większy wpływ na redukcję ma odpowiednie odżywianie się.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy