Jakie ćwiczenia dla 14-latka, aby schudnąć z 85 kg?

Witam jestem chłopakiem mam 14 lat mój problem polega na tym że nie wiem jakie ćwiczenia wykonywać aby schudnąć mam 170 wzrostu i waże 85 kg ????

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
W zupełności wystarczy aktywność fizyczna realizowana w formie dowolnego sportu. Może to być pływanie, bieganie, jazda na rowerze, rolkach czy nawet gry zespołowe. Ważne aby były one realizowane regularnie, najlepiej każdego dnia, lub przynajmniej 4-5 razy w tygodniu.

Dzień dobry, przede wszystkim najważniejszą kwestią w redukcji masy ciała jest prawidłowe odżywianie 70%, reszta to aktywność fizyczna. Zdrowe odzywianie to 4-5 posiłków dziennie zgodnie z zapotrzebowaniem energetycznym. Picie odpowiedniej ilości wody oraz unikanie podjadania i popijanie słodkich napojów. Aktywność fizyczna zalecana to głównie ćwiczenia aerobowe (np. bieganie, pływanie, jazda na rowerze), przynajmniej na wstępnym etapie. W razie pytań lub potrzeby konsultacji, zapraszam do skorzystania z promocji w naszej poradni. http://www.dietallis.pl/index.php/cennik/promocje

Masz dużą nadwagę, Twój wskaźnik masy ciała wynosi 29,4, co oznacza, że jesteś bliski otyłości. Same ćwiczenia fizyczne nie wystarczą. Powinny być one wspomagane zdrowym odżywieniem się na odpowiednim poziomie uwzględniającym ilość traconych kalorii podczas aktywności fizycznej. Te dwa elementy wprowadzone łącznie są najlepszym sposobem na schudnięcie, uzyskanie ładnej sylwetki i bardzo dobrej kondycji. . Wykonanie analizy składu ciała pomogłoby ustalić kaloryczność diety dopasowanej do Twoich potrzeb.

Witam; nie powinieneś przeciążać stawów, z ruchu na początek proponuje basen, jazdę na rowerze i spacery w szybkim tempie. Oprócz ćwiczeń większy wpływ na redukcję ma odpowiednie odżywianie się.