Jakie ćwiczenia na gruby brzuch i uda?

Mam 11 lat, jestem dziewczynką, ważę 56 kg i mam 155 cm wzrostu. Jest mi ciężko ćwiczyć, bo mam dużo tłuszczu na brzuchu i mam bardzo grube uda. Co mam zrobić? Zależy mi na czasie, bo chcę schudnąć maksymalnie do przyszłych wakacji. Proszę o pomoc! Z góry dziękuję.
11 LAT ponad rok temu

Witam!

Twoje BMI wynosi 23,3. Odpowiada to obszarowi między 90-97 centylem. Masz nadwagę.

Zanim zaczniesz odchudzanie, pamiętaj o udaniu się na konsultację lekarską.

Z diety powinnaś wyeliminować: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Zwiększ także czas poświęcany na aktywność fizyczną. Minimum to 30 minut dziennie.

Nie przejmuj się nadmiarem kilogramów. Ważne jest, abyś naprawdę chciała schudnąć. Jeśli wyeliminujesz słodkości i żywność typu fast food i jednocześnie będziesz więcej się ruszać - efekty na pewno będą widoczne!

Pozdrawiam Cię ciepło!