Jakie ćwiczenia na odchudzanie i wymodelowanie sylwetki?

Witam! Mam 27 lat wzrost 165 cm waga 100kg; (Od ok. dwóch miesięcy staram się odchudzać, to znaczy mniej jeść i zgubiłam już (6 kilo-bo warzyłam 106) teraz 100. Chciałam zapytać, jakie ćwiczenia pomogą mi jeszcze bardziej schudnąć (będą mi w tym pomagać) i jednocześnie wymodelują sylwetką? Ewentualnie co powinnam ograniczyć w spożywaniu, a czego więcej jeść? Jeśli chodzi o moją aktywność to pora wiosna, lato, jesień, jeżdżę sporo na rowerze.
27 LAT ponad rok temu

Witam,

Pani BMI wskazuje na otyłość, dlatego też powinna Pani unikać ćwiczeń, które obciążają kończyny dolne (duże jest ryzyko urazu).
Polecam lekturę artykułu:
 http://abczdrowie.pl/trening-dla-otylych

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.
Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Polecam zapoznanie się z Piramidą Zdrowego Żywienia:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

Musi się Pani kierować zasadami:
1. mięso, nabiał - odtłuszczone;
2. napoje - bez dodatku cukru;
3. warzywa - bez ograniczeń;
4. owoce - z ograniczeniem do 1 porcji dziennie ( w diecie odchudzającej);
5. tłuszcze - jeśli margaryny, to typu "light", unikamy smażenia, oleje i oliwę dodajemy jako dodatek (niewielki) do sałatek i surówek;
6. węglowodany - złożone, czyli zawarte w pieczywie pełnoziarnistym, ciemnym, w razowym makaronie, brązowym ryżu i gruboziarnistych kaszach; należy natomiast unikać węglowodanów prostych, które występują w: białym pieczywie, chipsach, łakociach, fast-foodach;
7. wyeliminować należy: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast-foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Pozdrawiam