Jakie ćwiczenia wykonać po złamaniu palca?

Witam. Półtorej miesiąca temu zlamalem 4 palec lewej ręki z przemieszczaniem. Przeszedłem operacje, zastosowano druty usztywniajace. Obecnie druty zostały wyjęte i teraz palec wymaga rehabilitacji. Jakie ćwiczenia stosować. Złamanie było w odcinku paliczka. Pozdrawiam.

Dzień dobry, ograniczenia ruchomości stawów miedzypaliczkowych po złamaniach kości palców zazwyczaj nie należą do łatwych spraw do wyprowadzenia. Samodzielnie można próbować zwiększyć zakres wprost stawów poprzez położenie ręki np. Na stole oraz dociskanie druga ręka na ograniczony staw w taki sposób aby wymuszać wprost w stawach miedzypaliczkowych. Zwiekszenie zakresu zgiecia mozna osiągnąć porzez uchwycenie kciukiem i wskaziciekem w pozycji maksymalnego zgiecia paliczkow powyzej i ponizej ograniczonego stawu oraz formowanie ich w kierunku zgiecia. Opisane techniki należy wykonywać ostrożnie i z wyczuciem żeby nie uszkodzić okolicznych tkanek Ani nie doprowadzić do złamania kości palców. Dlatego najlepiej udać się do doświadczonego fizjoterapeuty aby zrobił to w odpowiedni sposób.