Jakie ćwiczenia wykonywać i co jeść, aby schudnąć 20 kg?

Mam 13 lat, 162 wzrostu i ważę 75 kg. Jestem przygnębiona moją wagą i chcę schudnąć przynajmniej 20 kg. Nie wyglądam źle, ale boję się o swój stan zdrowia. Nie wiem, niestety, jakie ćwiczenia mam wykonywać i co jeść. Słodycze już odstawiłam. Proszę o pomoc i przykładowy jadłospis.
13 LAT ponad rok temu

Witam!

Twoje BMI wynosi 28,62. Na siatce centylowej oznacza to otyłość. Niestety, przed podjęciem decyzji o odchudzaniu, powinnaś udać się na konsultację lekarską. Dieta może być stosowana po wykluczeniu innych, niż żywieniowe przyczyn otyłości.

Piramidę Zdrowego Żywienia znajdziesz na: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci.

W przypadku osób otyłych ćwiczenia nie powinny powodować zwiększonego ryzyka urazu. Korzystne mogą być treningi w wodzie lub odciążeniu (np. jazda na rowerze) oraz lekka gimnastyka.

Pozdrawiam