Jakie jest moje BMI?

Witam! Mam pytanie, co to jest BMI i jakie ja mam? Mam 12 lat w tym roku, ważę 48,5 przy wzroście 157cm. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź
12 LAT ponad rok temu

Witam,

BMI jest współczynnikiem mówiącym o stosunku masy ciała do wzrostu.
Pozwala określić, czy masa danego człowieka jest prawidłowa w proporcji do wzrostu.
Nie nadaje się jednak do stosowania np. u sportowców, czy osób starszych.
W przypadku dzieci i młodzieży do 18 roku życia, BMI odnosi się do specjalnych siatek centylowych.
Twoje BMI wynosi 19.71.
Odpowiada to ok. 75 centylowi na siatce centylowej i jest wartością prawidłową.

Pozdrawiam