Jakie jest postępowanie po stłuczeniu klatki piersiowej?

Witam 20 grudnia przewróciłem się, uderzaj się w klatkę piersiową. Tego samego dnia byłem na ostrym dyżurze. Lekarz po zrobieniu rtg klatki piersiowej stwierdził zbicie klatki piersiowej. Od tamtej chwili odczuwam ból w prawej części klatki piersiowej przechodzący na plecy. W niedzielę 25 grudnia złapał mnie ostry bul w klatce piersiowej z prawej strony, nie mogłem złapać oddechu, każdy ruch powodował ogromny ból. Po około 40 minutach mi to przeszło, byłem u lekarza,lekarz wykluczył problemy z sercem, po osłuchaniu powiedział że w płucach nic nie słyszy ale ból klatki piersiowej nadal się utrzymuję i przechodzi na plecy. Przy kasłaniu też jest kłujący ból,Chciałem zapytać co powinienem dalej robić, ile może boleć klatka piersiowa po stłuczeniu klatki piersiowej ??

Witam, oczywiście , że może boleć po takim rozpoznaniu na ostrym dyżurze. Brak informacji czy miał Pan robiony holter ekg 24 godzinny lub ekg spoczynkowe, dobrze było by wykluczyć chorobę sercową naczyniową.

Wskazana konsultacja lekarza ortopedy aby ocenił objawy kliniczne z badaniem fizykalnym po którym zleci odpowiednią diagnostykę o ile w trakcie badania natrafi na niepokojące nieprawidłowości.

Pozdrawiam