Jakie jest postępowanie przy ropniu okołoodbytniczym?

Witam co może się stać gdy osoba z ropniem okoloodbytniczym nie zgłosi się do lekarza a ta osoba czyli mój tato już trzy lata z tym chodzi co prawda wcześniej on chodził miał czyszczonego tego ropnia ale po tych trzech latach nie chcę iść do lekarza ?

Lek. Paweł Szadkowski

W przypadku takiego ropnia u osoby z obniżoną odpornością może dojść do uogólnienia się zakażenia. Może dojść też do powstania przetoki okołoodbytniczej.